• Subcribe to Our RSS Feed

Priebeh tandemového zoskoku

tandemovy zoskok 5

Tandemový zoskok má svoje pravidlá, ktorými je potrebné sa riadiť, aby bola zaručená čo najvyššia bezpečnosť. Celkový priebeh tandemového zoskoku možno zhrnúť do pár krokov.
Prvým krokom je samozrejme príchod na letisko. Tu sa zoznámite s tandemovým pilotom a ten Vám odpovie na všetky otázky, ktoré Vás budú zaujímať. Potom nasleduje preoblečenie sa do kombinézy. Súčasťou výstroja sú aj parašutistické ochranné okuliare, poprípade aj kukla.
Ďalej Vám tandemový pilot poskytne inštruktáž na zemi. Ozrejmí Vám všetky kroky a oboznámi Vás so všetkými situáciami, ktoré by mohli počas zoskoku nastať. Nacvičí s Vami priebeh zoskoku. V lietadle sa môžete kochať krásnym výhľadom na okolitú krajinu. Počas letu Vám ešte tandemový pilot naposledy vysvetlí všetky súvislosti so zoskokom. Lietadlo stúpa do výšky 4000 až 4200 metrov a z tejto výšky skáčete.
Nasleduje samotný zoskok. Voľný pád je najvzrušujúcejšou časťou tandemového zoskoku. Dĺžka voľného pádu sa pohybuje v niekoľkých desiatkach sekúnd. V stanovenej výške tandemový pilot otvorí padák. Let na otvorenom padáku trvá niekoľko minút. Po tomto lete nasleduje už len bezpečné pristátie na zemi.