• Subcribe to Our RSS Feed

Skydiving adrenalin

May 12, 2015 by     No Comments    Posted under: Nezaradené

Adrenalínový zážitok typu voľný pád sa teší vo svete obrovskej obľube. Ak vás lákajú výšky, ale máte z nich vnútorný strach, alebo ak by ste chceli lietať ako vták, ale na zoskok z lietadla nemáte odvahu, tak simulátor voľného pádu je pre vás to pravé orechové. V angličtine Skydiving adrenalin je jeden z mála vnútorných adrenalínových športov, kedy vás silný ventilátor vznesie nad zemský povrch a by sa budete cítiť ako vták. Toto plachtenie je porovnateľné s voľným pádom zo 4000 metrov. 

Ako vlastne prebieha takéto lietanie? Ak sa rozhodnete podstúpiť takýto zážitok bude vám pridelený inštruktor, absolvujete krátku inštruktáž, čo znamená, že inštruktor vám ukáže ako ovládať svoje telo vo veternom tuneli. Oblečenú budete mať špeciálnu kombinézu a na hlavu si nasadíte helmu a okuliare. Pod kombinézu sa odporúča obliecť si voľné tričko a na nohy si obuť tenisky na šnurovanie, nech vám počas plachtenia vzduchom neodletia. V tuneli sa nemusíte ničoho báť, pretože tam s vami bude „lietať“ aj inštruktor. Lietať budete v presklenom tuneli s priemerom 4,3 metra a ktorý má výšku okolo 14 metrov a prúdi v ňom vzduch rýchlosťou okolo 270 km za hodinu, z čoho budete mať pocit ako keby vás odvial hurikán. Lietate však v bezpečnej výške a počas letu ste pod dohľadom skúseného inštruktora, ktorý vám ukáže ako ovládať svoje telo a naučí vás pohybovať sa v prúde vzduchu.

Simulácia voľného pádu alebo Skydiving adrenalin je adrenalínový šport, ktorý je určený pre fyzicky zdravé osoby nad 5 rokov. K užívaniu si takéhoto zážitku nie je potrebná žiadna predchádzajúca skúsenosť alebo špeciálna príprava a vyskúšať si to môžu dospelí aj deti. Počas toho, ako si budete užívať lietanie vás môžu vaši známi fotografovať, či natáčať, aby ste tento zážitok mali zvečnený. Simulácia voľného pádu je nezabudnuteľný zážitok, kedy si na chvíľu vyskúšate, aké je to byť vtákom.