• Subcribe to Our RSS Feed

Úžasná rýchlosť a dávky adrenalínu – to sú tandemové zoskoky

Sep 4, 2013 by     No Comments    Posted under: Tandemový zoskok

Adrenalín, zábava, pocit voľného pádu – to sú všetky úžasné pocity, vyplývajúce z tandemových zoskokov poskytovaných v súčasnosti širokej verejnosti.

Kým ešte prví priekopníci pri skákaní často riskovali svoj život a zdravie, tak dnes sú podmienky výrazne odlišné, keďže celý zoskok je oveľa bezpečnejší. Práve títo priekopníci by vtedy asi len ťažko povedali, že dnes si budete môcť takýto zoskok pokojne vychutnať vy alebo vaši priatelia – stačí len nájsť spoločnosti ponúkajúce tieto služby a následné spraviť všetko pre to, aby tandemový zoskok prebehol hladko a bez problémov.

Rýchlosť viac než 200 kilometrov za hodinu a výška okolo 4000 metrov, to sú všetko atribúty dodávajúce týmto chvíľam fantastickú príchuť. Len málo bežných jedincov takéto niečo vo svojom živote vôbec zažilo – väčšinou sme len spútaní zemskou príťažlivosťou a nemôžeme sa od nej len tak ľahko odosobniť. V tomto prípade tandemového zoskoku je to úplne jednoduché – snaží prekonať svoj strach a následne spraviť ten prvý, kľúčový a najdôležitejší krok do neznáma.

Okrem všetkých spomínaných faktov a informácii je však potrebné zmieniť ešte jeden údaj – že tieto zoskoky predstavujú vynikajúcu zábavu pre všetkých nádejných i dlhoročných parašutistov. Skutočnej veľkosti tejto zábavy však pochopia len tí, ktorí zoskok aj reálne absolvujú. V tomto prípade platí viac ako kdekoľvek inde pravidlo ,,lepšie raz zažiť ako stokrát počuť.” My tú skúsenosť našťastie máme, a preto môžeme relevantne vyhlásiť, že v živote je len málo tak zaujímavých aktivít ako tandemové zoskoky padákom.